Mazzoni wkracza w świat Chmury Oracle

redstack-mazzoni-wkracza-w-swiat-chmury-oracle

Mazzoni wkracza w świat Chmury Oracle

Firma Mazzoni powstała w 2005 roku, obecnie jest jednym z wiodących krajowych producentów mebli. W ofercie firmy znajduje się kilkanaście rodzajów i rozmiarów asortymentu, w tym ławy, stoliki i stoły oraz szafy, witryny i komody.

System informatyczny firmy Mazzoni opierał się dotąd na systemach dawnej generacji, nie wykorzystujących do magazynowania i przetwarzania informacji relacyjnej bazy danych.

„Do tej pory nie korzystaliśmy z sytemu ERP” – komentuje Maciej Bugajny, specjalista do spraw sprzedaży w firmie Mazzoni. „Opieraliśmy się głównie na programie Subiekt GT oraz oprogramowaniu dostarczonym przez dystrybutorów maszyn do obsługi produkcji oraz magazynu, zaś w sprzedaży na platformie BaseLinker. Rdzeń naszej działalności to produkcja, która wymaga ciągłego planowania oraz umiejętnego dystrybuowania zasobami. Postanowiliśmy za jednym zamachem przenieść się w wiek XXI, dzięki wdrożeniu renomowanego systemu ERP Impuls EVO, zbudowanego w technologii Oracle przez firmę BPSC, na dodatek od razu w modelu chmurowym”.

Wdrożenie systemu rozpoczęło się w kwietniu 2023 roku i jest prowadzone przez zespół ekspertów specjalizujących się w instalacjach systemu Impuls EVO. Partnerem projektu jest także firma Red Stack Poland, która przygotowała platformę chmurową Oracle Cloud Infrastructure do wymogów systemu IMPULS EVO. W pierwszej fazie wdrożone zostaną moduły: Zarządzanie Produkcją, Kadry Płace, Gospodarka Materiałowa, Dystrybucja, Finanse Księgowość Koszty oraz Środki Trwałe. Zakończenie projektu planowane jest na koniec 2023 roku.

„Po wnikliwej analizie i porównaniu obu modeli rozwiązań (klasyczne/chmurowe) zdecydowaliśmy się na Oracle Cloud głównie ze względu na koszty oraz elastyczność tego rozwiązania” – dodaje Maciej Bugajny. „Spodziewamy się, że dzięki wdrażanym rozwiązaniom chmurowym większość procesów będzie przebiegać znacznie sprawniej i szybciej. Jednak w naszej ocenie jedną z głównych zalet korzystania z chmury są niższe koszty. Dodatkowo także model ten pozwala na używanie zasobów wg potrzeb, oferując elastyczność i możliwość modyfikacji ustawień w bardzo prosty sposób. Model chmurowy nie wymaga ciągłej konserwacji, modernizacji – wszystkie te aspekty pozostają po stronie dostawcy usługi”.

„Korzystanie z aplikacji ERP w Oracle Cloud zapewnia użytkownikom nie tylko wygodę obsługi infrastruktury IT, ale przede wszystkim przewidywalne koszty, które można ująć w budżetach operacyjnych” – powiedział Sebastian Jastrzębski, Cloud Platform Sales Representative z Oracle Polska. „Klient nie jest zmuszony do ponoszenia ogromnych kosztów inwestycji początkowych, dodatkowo uzyskuje duże odciążenie w codziennej pielęgnacji bazy. Ogromną zaletą Oracle Cloud – ważną zwłaszcza dzisiaj, gdy coraz bardziej nasilają się ataki cyber-przestępców, są też doskonałe mechanizmy bezpieczeństwa, które są uznawane przez analityków za najlepsze w branży”.

Rolą Red Stack Poland w projekcie było kompleksowe przygotowanie platformy gotowej do wdrożenia systemu ERP Impuls w chmurze Oracle. Spośród zrealizowanych zadań należy wymienić zaprojektowanie oraz utworzenie bezpiecznej architektury sieciowej, konfigurację połączenia VPN, wykreowanie i uruchomienie usługi bazodanowej oraz maszyn wirtualnych, a także instalacja i konfiguracja wymaganych ról RDS (Remote Desktop Services) oraz usługi AD (Active Directory).

Firma Mazzoni otrzymała od zespołu Red Stack Poland wsparcie przy wyborze nowego urządzenia sieciowego, umożliwiającego zestawienie bezpiecznego połączenia IPSec VPN pomiędzy środowiskiem on premise a chmurą publiczną. Kluczowym wyzwaniem była w tym przypadku odpowiednia segmentacja sieci oraz konfiguracja zasad ruchu sieciowego pomiędzy poszczególnymi obszarami, tak aby z jednej strony spełnić wszystkie wymagania instalowanych usług, z drugiej umożliwić wyłącznie niezbędny ruch sieciowy, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa całego rozwiązania.

Oracle to firma zajmująca się technologiami chmurowymi. Zapewnia organizacjom na całym świecie infrastrukturę i oprogramowanie IT, które pomagają im wprowadzać innowacje, podnosić wydajność i zwiększać efektywność. Firma Oracle stworzyła również pierwszą na świecie i jedyną autonomiczną bazę danych, która pomaga organizować i zabezpieczać dane Klientów.

Red Stack Poland jest wiodącym dostawcą usług, sprzętu i oprogramowania specjalizującym się w usługach profesjonalnych i utrzymaniowych oraz środowiskach bazodanowych. Posiada wyjątkowo doświadczony i zaangażowany zespół ekspertów, który stale czuwa nad aktywnym poszukiwaniem kompleksowych i optymalnych rozwiązań dopasowanych do wymagań środowiska biznesowego Klienta, wdrażaniem innowacyjnych technologii oraz profesjonalnym prowadzeniem projektów. Zespół technologicznych konsultantów Red Stack Poland zapewnia wysokie bezpieczeństwo, elastyczność i stałą jakość świadczonych usług oraz profesjonalną obsługę zdalną jak i onsite.

Red Stack Poland jest członkiem społeczności Oracle Partner Network i jako Partner Oracle posiada bogate doświadczenie w dostarczaniu klientom licencji i sprzętu Oracle, w tym rozwiązań technologii chmurowych Oracle Cloud, poparte certyfikatem Sell Expertise in Oracle Cloud Platform in Eastern Europe.