Administrator/-ka Google Cloud Platform (mid/senior)

Lokalizacja: cała Polska (praca zdalna)
Kontrakt B2B, pełen etat
12 000 zł netto – 22 000 zł netto/mies.

Technologie:

Google Cloud Platform, Terraform, Ansible, Bash/Shell, Python lub Go lub C/C++ lub Java

 Twój zakres obowiązków:

  1. Doradztwo dla innych zespołów wewnętrznych klienta w projektach migracyjnych lub nowych projektach w środowisku GCP.
  2. Przygotowywanie i wsparcie dla migracji systemów do GCP.
  3. Przygotowanie planów wdrożenia oraz wdrażanie nowych wersji oprogramowania.
  4. Rekomendowanie zmian/optymalizacji architektury/procedur w celu usprawnienia jej działania i dostosowania do wymagań projektów wewnętrznych.
  5. Administracja systemami działającymi w GCP, w tym:
  • analiza logów i reagowanie na zdarzenia systemowe w nich rejestrowane,
  • podejmowanie działań zapobiegających powstawaniu awarii,
  • usuwanie występujących awarii,
  • automatyzacja procesów utrzymaniowych i wdrożeniowych,
  • zarządzanie użytkownikami i przywilejami.
  1. Monitorowanie dostępności, wydajności, pojemności, efektywności działania infrastruktury systemowej.
  2. Tworzenie lub/i aktualizacja procedur utrzymaniowych.
  3. Praca w systemach z wykorzystaniem Infra as Code, systemów CI/CD, GitOps.

Nasze wymagania:

  1. Minimum 4 lata doświadczenia zawodowego.
  2. Ukończone studia wyższe.
  3. Dobra znajomość języka angielskiego w stopniu minimum B2.
  4. Znajomość metodyk zwinnych (Agile) oraz praktyk DevSecOps; znajomość metodologii ITIL, metod SRE.
  5. Doświadczenie w pracy z systemami ticketowymi.

Umiejętności specjalistyczne:

  1. Minimum 3 lata pracy we wdrażaniu i utrzymaniu systemów w jednym z obszarów: Systemy, Wirtualizacja, Konteneryzacja, Bazy Danych, Sieć,
  2. Minimum 1 rok doświadczenia w pracy z Google Cloud (GCP),
  3. Doświadczenie w zakresie Terraform, Ansible, Bash/Shell oraz programowanie: Python lub Go lub C/C++ lub Java również w kontekście Infra as Code,
  4. Opcjonalnie: doświadczenia we wdrażaniu i utrzymaniu systemów w środowiskach wirtualnych (KVM, Openstack),
  5. Mile widziana znajomość Vault.

 Certyfikaty:

 Jeden z wymienionych Google:

  • Associate Cloud Engineer,
  • Cloud Professional Architect,
  • Cloud Professional Network Engineer,
  • Cloud Professional DevOps Engineer lub równoważna wiedza oraz doświadczenie.